JUPOL BLOCKJupol Block

JUPOL BLOCK je rychleschnoucí barva na blokování skvrn.

Popis, použití:

JUPOL BLOCK je rychleschnoucí barva na bázi vodní disperze akrylátových pojiv, určená k obnovovacím nátěrům všech běžných druhů vnitřních stěnových a stropních povrchů, které jsou z nějakých důvodů nasycené látkami rychle a snadno rozpustnými ve vodě:

  • povrchy nasycené nikotinem, dehtem a jiným zplodinami tabákového kouře,
  • povrchy komínů nasycených dehtem a kouřovými zplodinami,
  • povrchy v prostorech s otevřenými ohništi a v prostorech v nichž došlo k požáru,
  • povrchy se skvrnami od zatékání z důvodu poškozených vodovodních, kanalizačních nebo teplovodních vedení a zařízení, z poškozených střech nebo od zatékání při hašení požárů,
  • povrchy měně kvalitních sádrokartonových a dřevotřískových desek z důvodu obsahu taninu a jiných barviv v jejich hmotě nebo povrchové úpravě, které jsou ušpiněné, umazané, natřené nebo nějak jinak znečištěné snadno a rychle rozpustnými látkami, které před natíráním nelze odstranit:
  • skvrny od vína, ovocných šťáv, kávy, kečupu apod.,
  • skvrny od vodových barev, na kterých jsou méně výrazné olejové nebo jiné mastné skvrny.

JUPOL BLOCK na rozdíl od klasických, vodou ředitelných malířských barev účinně blokuje vodou snadno a rychle rozpustné látky, má dobrou kryvost a dobrou přídržnost k nepříliš umaštěným povrchům (menší olejové skvrny apod.). Natřené povrchy lze čistit měkkým hadrem nebo houbou namočenou v slabém roztoku univerzálních čisticích prostředků pro domácnost.

 

Nanášení barvy:

Barva se nanáší ve dvou až třech vrstvách (závisí na druhu a intenzitě skvrn) s časovým odstupem nejméně 6 hodin    (T = +20 ºC, rel. vlhkost vzduchu = 65 %) malířským válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm; lze použít přírodní nebo umělé vlákno resp. textilii z různých syntetických vláken – vestan, nylon, perlon nebo polyester) nebo štětcem vhodným pro nanášení disperzních barev. POZOR! Tónovanou barvu nanášíme vždy ve dvou vrstvách, přičemž je nutné ještě předchozí podbarvení netónovanou, bílou barvou (jedna vrstva, v případě velmi ušpiněných povrchů dvě vrstvy). Natírání je možné pouze za vhodných mikroklimatických podmínek; teplota vzduchu a podkladu musí být v rozmezí+5 až +35°C, relativní vlhkost vzduchu nejvýše 80 %.

 

Přibližná resp. průměrná spotřeba při dvouvrstvém nanášení:

220 – 250 ml/m2 (závisí na savosti a hrubosti podkladu)

 

Balení:  2, 5, 15 l