JUPOL BRILLIANTJUPOL Brilliant

exkluzivní vinylová malířská barva

Popis, použití:

JUPOL BRILLIANT je k životnímu prostředí šetrná, vnitřní omyvatelná malířská barva, vyrobená na základě vodní disperze nejmodernějších polymerních pojiv. Je určena nejnáročnějším spotřebitelům a je vhodná k dekorativní ochraně stěn a stropů v obytných a firemních objektech, školách, školkách, hotelech, nemocnicích, domovech důchodců a jiných objektech. Vhodným podkladem jsou povrchy vyrovnané různými vyrovnávacími hmotami, papírové, sklotextilní a flis reliéfní tapety, sádrokartonové a vláknocementové desky, dřevotřísky, neomítnutý beton, jemné omítky různých druhů apod. Možné je i nanášení na starší pevné omyvatelné disperzní nátěry.

Snadno se nanáší a je k dispozici v široké škále barevných odstínů. Barevný film je odolný proti oděru za mokra – omyvatelný, takže nepříliš pevně ulpívající nečistoty lze z nabarvených povrchů otřít hadrem namočeným v roztoku běžných čisticích prostředků pro domácnost. K vymalování normálně savých, světlých, nepříliš ušpiněných povrchů a povrchů, na kterých nejsou příliš kontrastní barvy, v méně náročných objektech obvykle stačí jednovrstvý nátěr.

Nanášení barvy:

Barva se nanáší ve dvou vrstvách malířským válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm; lze použít přírodní nebo umělé vlákno resp. textilii z různých syntetických vláken – polyamid, vestan, nylon, perlon nebo polyester), štětcem vhodným pro nanášení disperzních malířských barev nebo stříkáním. Při nanášení válečkem používáme vhodnou odkapávací mřížku. Natírání je možné pouze za vhodných mikroklimatických podmínek; teplota vzduchu a podkladu musí být v rozmezí +5 až +35°C, relativní vlhkost vzduchu nejvýše 80 %.

 

Přibližná resp. průměrná spotřeba při nanášení:

cca 210 ml/m2 při dvouvrstvém nanášení, závisí na savosti a hrubosti podkladu cca 110 ml/m2 při jednovrstvém nanášení, závisí na savosti a hrubosti podkladu

 

Balení: 2; 5 a 15 l