JUPOL CITROJupol Citro

plísním odolná malířská barva

Popis, použití:

JUPOL CITRO je vnitřní malířská barva, vyrobená na základě vodní disperze polymerních pojiv. Je určena především k dekorativní ochraně stěn a stropů v prostorech, kde z důvodu vysoké relativní vlhkosti je velká pravděpodobnost vzniku kondenzátu, a tedy i vzniku plísní v koutech, za skříněmi a jinde.

Doporučujeme ji zejména do kuchyní, koupelen, prádelen, spíží a podobných prostor v obytných a firemních objektech, školách, školkách, hotelech, nemocnicích, domovech důchodců a jiných veřejných a průmyslových objektech, v nichž u nátěru není požadována omyvatelnost neboli odolnost proti oděru za mokra.

Vhodným podkladem jsou omítky různých druhů, povrchy vyrovnané různými vyrovnávacími hmotami, reliéfní papírové tapety, ale i sádrokartonové a vláknocementové desky, dřevotřísky neomítnutý beton apod. Možné je i nanášení na starší pevné disperzní nátěry a dobře držící dekorativní omítky různých druhů.

Nanášení barvy:

Barva se nanáší ve dvou vrstvách s časovým odstupem 4 – 6 hodin (T = +20 ºC, rel. vlhkost vzduchu = 65 %) malířským válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm; lze použít přírodní nebo umělé vlákno resp. textilii z různých syntetických vláken – polyamid, vestan, nylon, perlon nebo polyester), štětcem vhodným pro nanášení disperzních malířských barev nebo stříkáním. Při nanášení válečkem používáme vhodnou odkapávací mřížku.

 

Přibližná resp. průměrná spotřeba při dvouvrstvém nanášení:

170 – 200 ml/m2, závisí na savosti a hrubosti podkladu

 

Balení: 2 l; 5l a 10 l