JUPOL GOLD

Jupol Gold

Jupol Gold 10L

vysoce kvalitní malířská barva

Popis, použití:

JUPOL GOLD je k životnímu prostředí šetrná, vnitřní malířská barva s vysokou krycí schopností, vyrobená na základě vodní disperze polymerních pojiv. Je určena k dekorativní ochraně stěn a stropů v obytných a firemních objektech, školách, školkách, hotelech, nemocnicích, domovech důchodců a jiných objektech. Vhodným podkladem jsou omítky různých druhů, povrchy vyrovnané různými vyrovnávacími hmotami, papírové, sklotextilní a flis reliéfní tapety, ale i sádrokartonové a vláknocementové desky, dřevotřísky, neomítnutý beton apod. Možné je i nanášení na starší pevné disperzní nátěry a dobře držící dekorativní omítky různých druhů.

Snadno se nanáší a je k dispozici v široké škále barevných odstínů. Barevný film je dobře paropropustný a odolný proti oděru za mokra – omyvatelný, takže nepříliš pevně ulpívající nečistoty lze z nabarvených povrchů otřít hadrem namočeným v roztoku běžných čisticích prostředků pro domácnost. K nabarvení normálně savých, světlých a nepříliš znečištěných povrchů v méně náročných objektech obvykle postačuje již jeden nátěr.

Nanášení barvy:

Barva se nanáší ve dvou vrstvách s časovým odstupem 5 – 6 hodin (T = +20 ºC, rel. vlhkost vzduchu = 65 %) malířským válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm; lze použít přírodní nebo umělé vlákno resp. textilii z různých syntetických vláken – polyamid, vestan, nylon, perlon nebo polyester), štětcem vhodným pro nanášení disperzních malířských barev nebo stříkáním. Při nanášení válečkem používáme vhodnou odkapávací mřížku. Natírání je možné pouze za vhodných mikroklimatických podmínek; teplota vzduchu a podkladu musí být v rozmezí +5 až +35°C, relativní vlhkost vzduchu nejvýše 80 %.

Přibližná resp. průměrná spotřeba při dvouvrstvém nanášení:

125 ml/m2 (intenzivní odstíny) až 190 ml/m2 (bílá a světlé odstíny), závisí na savosti a hrubosti podkladu

Balení:  0,75; 2; 5; 10 a 15 l