JUPOL THERMOJUPOL Thermo

Tepelně izolační vnitřní malířská barva

Popis, použití:

JUPOL THERMO je vnitřní malířská barva, šetrná k životnímu prostředí, vyrobená na základě vodní disperze polymerních pojiv. Obsahuje duté mikrokuličky, které v celé ploše vytvoří tepelnou bariéru, která vytváří teplejší a příjemnější pocit, než klasické malířské barvy. V kombinaci s vnitřní tepelně vyrovnávací stěrkou JUBOLIN THERMO se účinek tepelné izolace ještě zvětší. Navíc se snižuje pravděpodobnost kondenzace vodních par na povrchu zdiva. V případě, že dojde ke kondenzaci vodních par, voda na povrchu zdiva uschne rychleji, než na klasickém zdivu. Tím se zmenší možnost výskytu plísní.

Je určena k dekorativní ochraně stěn a stropů v obytných, firemních a jiných objektech. Vhodným podkladem jsou jemné omítky různých druhů, povrchy vyrovnané různými vyrovnávacími hmotami. Zvláště doporučujeme používat vyrovnávací stěrku JUBOLIN THERMO, která zlepšuje izolační schopnost, vytváří pocit tepla a zvyšuje úsporu tepelné energie. Možné je i nanášení na starší pevné disperzní nátěry.

Barevný film je dostatečně paropropustný a odolný proti oděru za mokra, takže menší nečistoty lze snadno očistit mokrým hadrem nebo houbou.

 

Nanášení barvy:

Pro lepší tepelně izolační vlastnosti barvu nanášíme ve třech vrstvách s časovým odstupem 4 – 6 hodin (T = +20 ºC, rel. vlhkost vzduchu = 65 %) malířským válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm; lze použít přírodní nebo umělé vlákno resp. textilii z různých syntetických vláken – polyamid, vestan, nylon, perlon nebo polyester), štětcem vhodným pro nanášení disperzních malířských barev nebo stříkáním. Při nanášení válečkem používáme vhodnou odkapávací mřížku. V případě, že barvu nanášíme na stěrku JUBOLIN THERMO, stačí provést dva nátěry.

 

Přibližná resp. průměrná spotřeba:

při dvouvrstvém nanášení:  250 – 300ml/m2, závisí na savosti a hrubosti podkladu

při třívrstvém nanášení:      350 – 450 ml/m2, závisí na savosti a hrubosti podkladu

 

Balení:  5 l