EVERAL – High Gloss 90

EVERAL – High Gloss 90 je univerzální vysoce lesklý email, odolný vůči mechanickému namáhání. Určen pro natírání vnitřních a vnějších dřevěných a kovových povrchů.

Použití:

Vhodný především na nábytek, dveře, okenní rámy, dřevěné podlahy, vrchní části lodí, kola, žebříky, reklamní tabule, části lodí nad vodou apod.

 

Vydatnost:  10-12 m2/l pro hladké dřevěné povrchy, 12-14 m2/l pro kovové povrchy. Praktická vydatnost závisí na metodě nanášení, podmínkách pro aplikaci a také na tvaru a drsnosti natíraného povrchu.

 

Aplikace:  Štětcem, válečkem a stříkáním.

 

Zasychání:  Zaschlý proti prachu po 4 hodinách, na dotek po 6-7 hodinách, přetíratelný po 16 hodinách (při 23°C a relativní vlhkosti vzduchu do 50%). Doba schnutí a přetíratelnosti závisí na tloušťce filmu, teplotě, relativní vlhkosti vzduchu a od větrání.

 

Ředidlo:  Everal Thinner 1050 nebo White Spirit

 

Odolnost:  Proti vymývání: dobrá.  Vůči teplu: max. 100 ° C. Světlé odstíny mohou při delším působení tepla zežloutnout. Vůči světlu: dobrá. Vůči olejům a mastnotě: rostlinným a živočišným tukům (netýká se povrchů, které jsou ponořené). Vůči povětrnosti: dobrá. Proti mokrému čištění: dobrá při běžných čisticích prostředcích. Vůči čištění: dobrá. Vůči rozpouštědlům: neodolává silným rozpouštědlům, např. Nitro, Xylen. Odolává terpentýnu, lakového benzínu (ne ponoření).

 

Balení:  0,9 l, 2,7 l