UNICA SUPER 90

UNICA Super 90 je lesklý rychleschnoucí alkyd-uretanový nátěr obsahující UV ochranný prostředek, který zpomaluje účinek žloutnutí v důsledku slunečního záření.

Použití:

Lak je vhodný pro použití na dřevěné povrchy v interiéru a exteriéru. Tónovaný nátěr poskytuje lepší ochranu proti slunečnímu záření, než bezbarvý nátěr. Doporučené použití na lodě, nábytek a podlahy, které jsou vystaveny snadnému mechanickému namáhání.

 

Vydatnost:  12-14 m2/l. Vydatnost je závislá na faktorech, jako textura, pórovitost a způsob aplikace.

 

Aplikace:  Štětcem nebo stříkáním. Pro aplikaci vysokotlakým stříkáním použijte trysky 0,009″-0,013″ (0,230 až 0,330 mm). Natíraný povrch musí být suchý, teplota vzduchu nejméně 5°C a relativní vlhkost vzduchu nižší než 80%, při nanášení a schnutí povrchu. Neaplikujte v silném slunečním záření nebo v chladném a vlhkém počasí.

 

Zasychání:  Proti prachu po 2 hodinách. Na dotek po 6 hodinách (23°C, relativní vlhkost vzduchu 50%). Další vrstva může být natíraná po 24 hodinách. Konečná tvrdost po 2 týdnech v závislosti na větrání, teplotě vzduchu, relativní vlhkosti vzduchu a tloušťce nátěru.

 

Ředidlo:  White Spirit 1050.

 

Odolnost:  Odolný vůči benzínu, naftě, lakovému benzínu, denaturovanému lihu, rostlinným a živočišným tukům a mazivům. Nemá odolnost vůči ředidlům. Vynikající omyvatelnost všemi běžnými detergenty.

 

Balení:  0,9l, 2,7l a 9l